Aranżując łazienkę trzeba wybrać wiele elementów, które muszą z sobą korespondować pod kątem estetyki, a także i funkcjonalności. Z całą pewnością jednymi z ważniejszych elementów wyposażenia są meble. Odpowiedzialne są one za utrzymanie ładu, ale także i dodają odpowiedniego, zamierzonego charakteru. Nie tylko forma mebli jest istotna, ich design, ale także i kolorystyka. Projektanci wnętrz podkreślają, że inna kolorystyka mebli powinna pojawić się w łazienkach małych, na inną pozwolić mogą sobie właściciele przestronnych toalet. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

Meble w jakim kolorze do małej łazienki?

Oczywiście w małych łazienkach najlepiej sprawdzą się meble jasne, białe i takie, które są wykończone na wysoki połysk. Fronty czy blaty z połyskiem odbijają światło i przyczyniają się do optycznego powiększenia wnętrza! Mając małą łazienkę, nie trzeba jednak ograniczać się tylko do mebli w kolorze białym. W takich wnętrzach sprawdzą się także jasne szarości czy beże.

W małych łazienkach korzystniej będą się prezentowały meble podwieszane. Dzięki temu, że widoczna jest podłoga, pomieszczenie wygląda na większe. Podwieszane meble łazienkowe dodają świeżości i nowoczesnego sznytu.

Kolorystyka mebli w dużych łazienkach

W tym przypadku nie trzeba ograniczać się tylko jasną kolorystyka. Tak naprawdę duże wnętrze to spore możliwości aranżacyjne. Można wybrać więc meble, które po prostu będą zgodne z gustem domowników, a także stylistyką, w jakiej łazienka jest utrzymana. Od kilku sezonów modne są łazienki ciemne wręcz czarne. Z tego względu także czarne meble do łazienki cieszą się sporym zainteresowaniem. Modne ciemne meble łazienkowe nie powinny być wykończone na wysoki połysk. W takim przypadku najkorzystniej prezentnowoczesne mebleują się fronty i blaty matowe. Właśnie takie wyglądają bardziej elegancko, nowocześnie i luksusowo.

Kolor blatów i uchwytów

Mówiąc o kolorystyce mebli łazienkowych nie sposób, nie wspomnieć także o blatach czy uchwytach. Blaty obecnie są niezwykle modne. Chodzi o blaty, które razem z umywalkami nablatowymi np. w kształcie misy tworzą niebanalna strefę umywalkową. Sam blat może być w takich przypadkach ciekawą dekoracją. Obserwując portale wnętrzarskie, łatwo jest wywnioskować, że obecnie największą popularnością cieszą się blaty, które są drewniane lub inspirowane drewnem. W połączeniu z ultranowoczesnymi, surowymi szafkami prezentują się idealnie! Ocieplają surowość, sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również blaty kamienne, lub takie, które do złudzenia przypominają luksusowy marmur.

Często w aranżacjach wnętrz najmniejsze elementy wyposażenia robią przysłowiową robotę. Uchwyty szafek, słupków mogą być prawdziwą biżuterią łazienki! Wielu producentów mebli łazienkowych oferuje różne rodzaje uchwytów. Ta sama szafka prezentują się zupełnie inaczej z chromowanymi uchwytami, kryształowymi czy takimi o finezyjnych kształtach.